Databáze LPIS - OOCSV

Český svaz včelařů
Okresní organizace Brno-město
Vidíte na tomto obrázku včelu?
Pak vás rádi přivítáme na kurzech pro začínající včelaře :-)
Přejít na obsah

Databáze LPIS

Ostatní
Registr zemědělské půdy vzbudil značný rozruch díky zveřejnění stanovišť včelstev, včetně osobních údajů jednotlivých včelařů. Hlavní myšlenkou registru bylo informování včelařů o aplikaci chemických postřiků, nebezpečných pro včely. Může se jednat o postřiky zemědělských plodin proti škůdcům, ošetření zemědělské půdy proti plevelům, okrajů vozovek nebo lesních porostů, apod. Každý kdo nebezpečnou látku aplikuje, má povinnost o tom informovat včelaře. Je v tom i určitý prvek sebekontroly. Pokud dojde k úhynům, mělo by být snadnější snáze dohledat viníka (aspoň teoreticky). Zásadní věcí je fakt, že se jedná o ochranu včelstev - nikoli včelařů. Zveřejnění osobních údajů by tak nemělo být vnímáno jako útok na osobu včelaře, ale jako pomoc jeho včelám...

V neposlední řadě stojí za zmínku, že povinnost stanovuje zákon, tj. nejedná se o zneužití osobních dat. V tomto smyslu se vyjádřil i Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ)

Registr LPIS zobrazíte kliknutím na obrázek:
... pro zobrazení stanovišť je třeba kliknout myší na "žárovičku" v levé adresářového straně stromu u položky Stanoviště včelstev a zvětšit mapu.

zde:

Návrat na obsah