Skořice a med - OOCSV

Český svaz včelařů
Okresní organizace Brno-město
Vidíte na tomto obrázku včelu?
Pak vás rádi přivítáme na kurzech pro začínající včelaře :-)
Přejít na obsah

Skořice a med

Ostatní
Je zjištěno, že směs medu a skořice pomáhá léčit  spoustu nemocí. Med může být užíván bez jakýchkoliv vedlejších účinků a  je snadno dostupný. Dnešní vědci jej doporučují jako velmi účinný lék.  Zjistili také, že ačkoliv je med sladký, jestliže se bere ve správných  dávkách jako lék, nemůže ublížit ani diabetickým pacientům.
Týdeník World News, vycházející v Kanadě, uveřejnil následující  seznam nemocí, které mohou být léčeny medem a skořicí jako výsledek  studií západních vědců.

Nemoci srdce
Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb (samozřejmě nejlépe  celozrnný) místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani.  Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před  infarktem. Ti, kteří už infarkt prodělali a budou denně jíst tuto  snídani, budou se držet míle daleko od dalšího infarktu.
Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují  srdeční tep. V Americe a Kanadě, různé domy s ošetřovatelskou péčí léčí  takto své pacienty, kteří jsou ve věku, kdy cévy a žíly ztrácejí svou  pružnost a mohou se ucpávat. Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich  pružnost.

Artritida
Artritičtí pacienti mohou denně, ráno a večer jeden šálek teplé vody s  2 lžičkami medu a 1 malou lžičkou skořice. Užívají-li tuto medicínu  pravidelně, může se vyléčit dokonce i chronická artritida.
Dle výsledků průzkumu dělaného na universitě v Copenhavenu bylo  zjištěno, že z 200 pacientů léčených 1 lžící medu a lžičkou skořice před  snídaní, bylo 73 nemocných úplně zbaveno bolesti a do měsíce nemocní,  kteří se nemohli pohybovat, začali chodit bez bolestí.

Infekce močového měchýře
Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít. Tím se odstraní infekce měchýře a močových cest.

Cholesterol
2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl teplé vody,  které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu, dokázaly  snížit hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin. Podává – li se 3x denně,  je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu.
Dle informací zmíněného časopisu i samotný pravý med, je – li užíván denně, zabraňuje zvyšování cholesterolu

Nachlazení
Ti, kdo trpí na časté nachlazení, by měli užívat 3x denně 1 lžíci  vlažného medu s 1 lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí  nachlazení, chronický kašel a pročistí průdušky.

Potíže se žaludkem
Med se skořicí úspěšně léčí i bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

Plynatost
Dle studií prováděných v Indii a Japonsku, med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení.

Posílení imunitního systému
Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání  tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí. Med  obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu  posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.

Těžký žaludek
1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.

Chřipka
Vědci ve Španělsku zjistili, že med obsahuje přírodní látky, které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.

Pupínky
3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu. Ta se aplikuje na  pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Když to děláte denně,  pupínky do týdne zmizí i s kořeny.

Kožní infekce
Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzémy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.

Hubnutí
Každý den ráno, 1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před  spaním vypijte šálek čaje nebo vody s medem a skořicí. Pravidelné  užívaní pomáhá snížit váhu i u mimořádně obézních osob.

Chronická únava
Nedávné studie ukazují, že cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při  regeneraci tělesných sil. Pacienti - senioři užívající med a skořici v  poměru 1 ku 1 jsou čilejší a ohebnější. Dr Milton, který tyto výzkumy  prováděl, říká, že 1 lžíce medu a malá lžička skořice smíchané s vodou a  brané několikrát denně a hlavně kolem 3 hodiny odpoledne, kdy začíná  klesat tělesná vitalita, obnoví do týdne vitalitu těla.

Zápach z úst
Lidé v Jižní Africe už odedávna první co ráno udělají, je to, že  kloktají 1 lžíci medu a lžíci skořice smíchané s teplou vodou. Jejich  dech tak zůstává čerstvý po celý den.
Návrat na obsah