Zveřejnění majetku - OOCSV

Český svaz včelařů
Okresní organizace Brno-město
Vidíte na tomto obrázku včelu?
Pak vás rádi přivítáme na kurzech pro začínající včelaře :-)
Přejít na obsah

Zveřejnění majetku

Příručka hospodáře > Majetek
Vyplněnou tabulku (Přehled) je třeba orazítkovat, podepsat ji musí statutární orgán (předseda a jednatel). Takto ji lze oskenovat a poslat jako pdf na sekretariát Svazu ke zveřejnění. Pokud si naskenujete podpis a razítko jako obrázek, můžete dokument přímo uložit jako pdf a odeslat elektronicky mailem na Svaz...

Možností je rovněž využít formulář v CISu. Po vyplnění formuláře stačí kliknout na zelené políčko dole a vygenerovat výsledný formulář. Ten je třeba podepsat a odeslat na sekretariát. Aby toto fungovalo, musí být vyplněna všechny políčka formuláře a to i v předchozím roce:


Je třeba počítat s tím, že samotné zveřejnění trvá cca 4 týdny.
Pokud tedy máte povinnost zveřejnit Přehled do konce roku, nelze ho poslat na Svaz v půlce prosince. I kdyby ho Svaz obratem poslal na Rejstříkový soud, porušíte svou povinnost tím, že nebude zveřejněn včas...

Další možnosti podání na rejstříkový soud:
  • datovou schránkou
  • emailem opatřeným elektronickým podpisem
  • osobně na CD nosiči zajet do Prahy na rejstříkový soud
  • pomocí aplikace epodatelna – opět je nutný el. podpis
     
Výkazy se zveřejní ve Sbírce listin. Pokud chcete vědět, jaké listiny máte zveřejněny, můžete si to ověřit po zadání svého IČ.
Svoje IČ vyplňte dle obrázku do červeného pole.
Sankce
Za nezveřejnění majetku hrozí spolku pokuta! Pokud je spolek vyzván Finančním úřadem, může se pohybovat v tisících korun. V případě opakovaného pochybení může dosáhnout až 100 000Kč.
Návrat na obsah